Haber

Bafra Millet Bahçesi’nde müteahhit firmaya sözleşme daveti yapıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan Bafra Millet Bahçesi ihalesine resmi itiraz süresinin dolduğu, yüklenici firmaya sözleşme daveti yapıldığı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 310 bin 106,67 metrekare alana biyolojik gölet, çocuk oyun alanları, çocuk oyun alanı, tematik bahçe alanları, 850 metre uzunluğunda bisiklet yolu, 1104 metre uzunluğunda koşu parkuru yapılacak. Kızılırmak Seddi boyunca 4 parselden oluşmaktadır. Kuş gözlem terası, küçük futbol sahası, tenis ve voleybol sahası, 408 araçlık otopark, 22 engelli park yeri olacak.

Davet edilen yüklenici firmanın 10 gün içerisinde sözleşme imzalayarak kısa sürede projeye başlaması bekleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ve toplam maliyeti 110 milyon lira olan çalışmalarla Bafra’nın altyapı ve içme suyu sorunundan kurtulacağını belirtti. 153 kilometre uzunluğunda ve Karadeniz Bölgesi’nin en büyük millet bahçesine sahip olacak.

Belediyenin 24 Haziran 2020’de millet bahçesi projesi için başvuruda bulunduğuna işaret eden Kılıç, “Temmuz ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan proje için bakanlığın yaptığı ihalede resmi itiraz süresi dolmuştur. 27. 2020. Yüklenici firma ile imzalanacak sözleşmenin ardından projeye başlanacak.” ifadesini kullandı.

Millet bahçesi konusunda gelinen aşamadan memnun olduklarını vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:

“Millet Bahçemizin hizmete girmesiyle birlikte Kızılırmak Duvarı boyu farklı bir kimliğe bürünecek ve dört mevsim ilçemizdeki sosyal hayata alternatif olacak. Projemizin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. . Rabbim başarıyla sonuçlandırmaya başladığımız bu projeyi nasip etsin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu